پیش نویس سند پروژه طلاق کشور تدوین می شود

پیش نویس سند پروژه طلاق کشور تدوین می شود

پیش نویس سند پروژه طلاق کشور تدوین می شود

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان البرز از تشکیل دبیرخانه ملی تدوین سند پروژه طلاق کشور در استان خبر داد و گفت: اکنون پیش نویس این سند آماده ارائه به مراجع مرتبط است.

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از ایرنا ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، «معصومه عباسی زاده» افزود: به همین منظور دبیرخانه ملی تدوین سند پروژه طلاق کشور در این استان تشکیل شده است.
 
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سال گذشته اقدامات کاهش طلاق فقط توسط بخش دولتی صورت می پذیرفت تصمیم بر آن شد، برای ارتقای سطح کیفی با شناسایی مراکز مشاوره و کلینیک های فعال و کارآمد از پتانسیل بخش خصوصی نیز استفاده بهینه شود.
 
 
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان البرز از تنزل رتبه طلاق در سال جاری خبر داد و افزود: سند پروژه ملی کاهش طلاق کشور توسط قوه قضائیه، وزارت ورزش و جوانان و سازمان بهزیستی کشور در حال تدوین است و در حال حاضر پیش نویس آن در دبیرخانه تدوین سند آماده ارائه به مراجع مرتبط است.
 
 
 
براساس آمار مرکز آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور در 6 ماهه اول امسال 75 هزار و 623 مورد طلاق در کشور به ثبت رسید که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 / 7 درصد رشد دارد. 
 
 
براساس این آمار، به ازای هر 7 / 4 مورد ازدواج ثبت شده در کشور یک مورد طلاق به ثبت رسیده است. 
 
 
همچنین استان های تهران و البرز به عنوان رکوردداران ثبت طلاق در سطح کشور هستند، به گونه ای که به ازای هر 7 / 2 مورد ازدواج در تهران یک مورد طلاق و در استان البرز به ازای هر 9 / 2 مورد ازدواج یک مورد طلاق ثبت می شود. 
 
 
 
 
/987/

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه