لزوم استیفای حقوق قانونی و اجتماعی مادران و همسران شهدا

لزوم استیفای حقوق قانونی و اجتماعی مادران و همسران شهدا

لزوم استیفای حقوق قانونی و اجتماعی مادران و همسران شهدا
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس به نقش تأثیر گذار مادران و همسران شهدا اشاره کرد و تکریم مادران، همسران شهدا و ایثارگران و استیفای حقوق قانونی و اجتماعی آنان را خواستار شد.
 
 
به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، مریم مجتهدزاده با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «تا وقتی نام شهید در این کشور، محترم است، تا وقتی آحاد ملت برای شهدای ما در این کشور، در دل خود تکریم قائلند، این ملت در مقابل هیچ قدرتی شکست نخواهد خورد» اشاره کرد و گفت: ارائه سبک زندگی شهدا و توجه به وصایای خالصانه آنها جامعه را در مقابل دشمنان مصون نگه می دارد.
 
وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و ایران، نمی‌خواهند وقایع و دستاوردهای دفاع مقدس به نسل آینده منتقل شود گفت: باید تلاش کنیم با فرهنگ سازی درست، اهداف و آرمان‌های شهدا و ایثارگران را که مبتنی بر حریت و آزادگی و در راستای ساختن آینده کشور بود به جامعه و مخصوصا به قشر جوان و نوجوان منتقل کنیم.
 
وی بدین منظور پیشنهاد داد: برای انتقال الگوهای حقیقی جهاد و ایثار بایستی در محتوای دروس مدارس تغییر ایجاد کرد یا با افزودن واحد دانشگاهی و حتّی با ایجاد رشته دانشگاهی در حوزه دفاع مقدس، نسل جوان را با ارزش های شهیدان آشنا کنیم.
 
مجتهدزاده بر بالا بردن بصیرت دانشجویان تأکید کرد و با اشاره به اینکه برنامه‌های پر محتوا و غنی در جذب مخاطب موثر است، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید دانشجویان را از نظر معرفت دینی قوی کنیم و شرایطی فراهم کنیم که در بزنگاه‌ها، قدرت درک، فهم و بصیرت سیاسی داشته باشند، بنابراین اگر با شعار دفاع مقدس پیش برویم بصیرت و روحیه ایثار در بین اقشار مختلف از جمله دانشجویان بالا می رود.
 
مجتهدزاده به نقش تأثیر گذار مادران و همسران شهدا که  بهترین الگوی صبر و صلابت هستند اشاره کرد و تکریم مادران، همسران شهدا و ایثارگران و استیفای حقوق قانونی و اجتماعی آنان را خواستار ش��.
 
رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس با اشاره به اینکه مادران شهدا گمنامان دوران دفاع مقدس هستند که از فرزندان خود در راه عزت اسلام و آرمان های ارزشمند انقلاب گذشتند خاطر نشان کرد: مجاهدت‌های آنان که متأثر از نقش حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) هستند باید به جامعه انتقال پیدا کند.
 
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس بر جمع آوری و ارائه خاطرات شیر زنانی که در دوران دفاع مقدس در کنار مردان دفاع از کیان اسلام و ارزشهای ناب انقلاب را سر لوحه کار خود قرار دادند تأکید کرد.
 
 
 
/987/

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه