ضرورت نظارت جدی وزارت ارشاد بر رعایت پوشش مناسب در فیلم‌های سینمایی

ضرورت نظارت جدی وزارت ارشاد بر رعایت پوشش مناسب در فیلم‌های سینمایی

ضرورت نظارت جدی وزارت ارشاد بر رعایت پوشش مناسب در فیلم‌های سینمایی
 رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: نظارت جدی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی نسبت به رعایت پوشش مناسب در فیلم‌های سینمایی باید صورت گیرد.
 
 
به گزارش جوان ايراني به نقل از تسنیم، مینو اصلانی  با اشاره به شعار امسال تحت عنوان همدلی و همزبانی دولت و ملت، اظهار داشت: عنوان نامگذاری امسال توسط رهبر انقلاب اسلامی، مطالبه آحاد جامعه است. در واقع در تمام موضوعات باید همدلی وجود داشته باشد و این امر نیز در تحکیم خانواده مؤثر است.
وی درباره قانون عفاف و حجاب و اجرایی نشدن آن گفت: دولت و دستگاه‌های اجرایی در زمینه عملیاتی شدن این قانون باید جدی ورود کنند، چرا که اجرای این قانون نیاز به اراده و عزم جدی دارد.
 
مسئولیت سنگین 26 دستگاه در اجرای قانون عفاف و حجاب
 
رئیس بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه 26 دستگاه مسئول اجرای قانون عفاف و حجاب هستند، افزود: عملیاتی شدن قانون مذکور برای ارزش نهادن به خانواده و برای تربیت درست جوانان و همچنین تحکیم بنیان خانواده نقش به‌سزایی دارد.
وی با اشاره به اینکه بدحجابی در جامعه باعث از بین رفتن حریم‌ها، آرامش و افزایش بی‌حیایی می‌شود، ادامه داد: پوشش باید هم از سوی مرد و هم زن رعایت شود تا شاهد بهبود وضعیت حجاب در کشور باشیم.
 
قانون داریم ولی اراده و عزم نداریم
 
اصلانی اظهار داشت: در حال حاضر کشور‌های غربی با وجود اتفاقات تلخ (پاشیده شدن خانواده) در کشور خود، به‌دنبال تشکیل خانواده منسجم هستند، بنابراین ما نباید بگذاریم غرب با استفاده از ماهواره‌ها و ابزار‌های دیگر جوانان ما را منحرف و الگوی نادرستی در اختیارشان قرار دهند.
رئیس بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به "در راستای عفاف و حجاب قانون متقن داریم" گفت: ما اراده جدی در خصوص عملیاتی شدن این قانون را شاهد نبوده و امروز با گسترش فضای مجازی و هجمه فرهنگی، مشکلات بسیاری در زمینه حجاب در جامعه رخ داده است.
 
توجه به پوشش مناسب در فیلم‌های سینما
 
اصلانی افزود: جوانان بیشتر الگوی خود را از هنرمندان و ورزشکاران می‌گیرند، بنابراین باید در سریال‌ها و به‌ویژه فیلم‌های سینمایی پوشش مناسب بوده و رفتار‌ها و حجاب از سوی هنرمندان به‌شکلی باشد که بهترین الگو برای جوانان باشند.
وی با اشاره به اینکه اجرای قانون عفاف و حجاب در کشور یک ضرورت اساسی محسوب می‌شود، ادامه داد: متأسفانه در سینما شاهد خلأ الگو‌ برای پوشش مناسب و رعایت حیا هستیم.
 
محدودیت دسترسی به شبکه‌های ماهواره‌ای در کشور
 
رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: باید نظارت جدی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی نسبت به رعایت پوشش مناسب در فیلم‌های سینمایی صورت گیرد، چرا که رفتار و پوشش در این مجموعه بسیار در رعایت حجاب در کشور مؤثر است.
اصلانی بیان کرد: دسترسی نسبت به شبکه‌های ماهواره‌ای باید محدود شود. وقتی در کشوری موضوعی باعث تضعیف بنیان خانواده و مشکلات در جامعه می‌شود، جلوی آن را می‌گیرند.
 
 
 
/987/
 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه