زندانیان زن سرپرست خانواده آزاد می‌شوند

زندانیان زن سرپرست خانواده آزاد می‌شوند

زندانیان زن سرپرست خانواده آزاد می‌شوند

 مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: به‌مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر تعدادی از زنان زندانی آزاد خواهند شد

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از تسنیم به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: به‌مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر تعدادی از زنان زندانی آزاد خواهند شد.
 
سید اسدالله جولایی با اشاره به اینکه 60 درصد این مددجویان مادرانی هستند که یک تا 2 فرزند دارند، افزود: در آستانه میلاد دخت نبوت و زوج ولایت، به‌منظور بزرگداشت مقام و منزلت زن تا پایان هفته جاری بیش از 70 درصد از مددجویان نسوان زندان‌های سراسر کشور که سرپرست خانواده و خانه‌دار هستند، آزاد خواهند شد.
وی افزود: در این طرح تمام مشمولین آزادی بدهکاران مالی هستند که به‌جرم ضمانت از افراد و یا محکومیت‌های مالی راهی حبس شده‌اند.
 
مدیرعامل ستاددیه کشور گفت: 90 درصد این زندانیان ورودی نیمه دوم سال 93 می‌باشند که مبلغ مورد نیاز برای استخلاص این مددجویان واجد شرایط، از محل 5 درصد از 2 درصد جوایز قرض الحسنه بزرگترین بانک جهان اسلام (بانک ملی) تأمین شده است.
 
جولایی با اشاره به جمعیت 70نفری زندانیان جرائم غیرعمد نسوان در کل کشور، اظهار کرد: در شرایط فعلی با عنایت به اولویت‎های این ستاد مردم‌نهاد در رهایی سرپرستان نیازمند و آبرومند، 44 نفر از زندانیان زن که در میانگین سنی 20 الی 35 سال قرار دارند، از بند حبس رهایی یافته و به آغوش خانواده‌های خود بازمی‌گردند.
وی 85 درصد مشمولین آزادی را مددجویان با تحصیلات زیر دیپلم اعلام کرد و گفت: استان‌های فارس با 9 زندانی، کهگیلویه با 7 مددجو و مرکزی با 5 زندانی بیشترین آمار آزادی را در این طرح به خود اختصاص داده‌اند.
 
مدیرعامل ستاد دیه کشور، افزود: مبلغ کل بدهی این زندانیان تحت حمایت ستاد دیه 18میلیارد و 500میلیون ریال بود که از این مبلغ با همکاری شکات و طلبکاران شریف در حدود 4میلیارد ریال گذشت رضایتمندانه اخذ شده است.
 
 
 
/987/

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه