آخرین وضعیت احیاء سازمان ملی جوانان

آخرین وضعیت احیاء سازمان ملی جوانان

آخرین وضعیت احیاء سازمان ملی جوانان
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، به تشریح آخرین وضعیت تشکیل مجدد سازمان ملی جوانان پرداخت و گفت: وزیر شخصا پیگیر این موضوع است.
 
 
به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، محمود گلزاری در پاسخ  به سوال در مورد اینکه بر اساس چه برنامه ای جلو می روید و چرا تنها به ازدواج تمرکز کردید و از کاهش ازدواج، کاهش سن اعتیاد، میانگین سنی پایین زندانیان و بسیاری مشکلات دیگر غافل هستید، آیا بهتر نیست از نقاط ضعف ها صحبت کنید تا رسانه ها به شما کمک کنند، گفت: درست می گویید. با مصوبات سابق دولت و مجلس قوانین خوبی داریم که در برنامه پنجم بود اما متاسف هستم که بگویم قوانین این برنامه روی زمین مانده است. مثلا ماده ۴۱ همه دستگاه ها موظف شدند بخشی از بودجه خود را به جوانان اختصاص دهند که هیچ دستگاهی انجام نداد به جز سازمان تبلیغات و صدا و سیما و ارشاد که مشارکت داشتند.
 
وی افزود: حتی نامه ای را وزیر به تمام وزرا نوشت و ماده ۴۱ را مطالبه کرد اما هنوز اقدامی نشده است. در برنامه ششم توسعه وضعیت نگران کننده تر شده و بخشی از بودجه های مشارکتی حذف شده است.
 
معاون وزیر ورزش و جوانان از لوایح ۱۳ گانه سخن گفت و اظهار داشت: سندها موجود است یعنی قانون داریم اما دستگاه ها فعال نبودند.
 
وی اعلام کرد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در نوبت وام ازدواج بوده و ۳۰۰ هزار نفر وام گرفته اند. هنوز هم بانک مرکزی اعلام نکرده کی می خواهد شروع کند.
 
گلزاری افزود: ۴۵۰۰ میلیارد تومان برای ازدواج جوانان در نظر گرفته شده که بخشی به وام ازدواج اختصاص دارد.
 
وی، بی رغبتی جوانان به ازدواج، پیدا نشدن روش مناسب برای انتخاب همسر، مشاوره و اموزش قبل ازدواج، مشاوره قبل از طلاق و مدیریت بعد از طلاق را از برنامه های شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد و گفت: دو هفته آینده این دستور کار در شورای فرهنگ عمومی مطرح و بررسی می شود.
 
معاون ساماندهی امور جوانان در مورد جدایی حوزه جوانان از وزارت ورزش گفت: وزیر شخصا پیگیر هستند و در سال گذشته به اجماع آرایی در مجلس و دولت رسیدیم که باید تفکیک انجام شود. نامه ای با امضای نوبخت و گودرزی به هیئت دولت رفته که به نوعی طرح تفکیک جوانان از ورزش است که دوباره سازمان ملی جوانان به عنوان معاونت ریاست جمهوری شکل بگیرد.
 
 
/987/
 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه